3 października odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu BTS w Szamotułach. Wśród obecnych był Rix de Haan, założyciel Air Spiralo, a wydarzenie doceniło jego wkład w rozwój firmy, symbolizując zmianę pokoleniową. W uroczystości wzięli również udział członkowie zarządu ASG Andre van der Sterre, Roel de Haan i Mike de Haan, dyrektor zarządzający firmy Roland Schrödter oraz dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy Remigiusz Błaszkowiak. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Panattoni BTS

Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS w Panattoni, skomentował: "Obecność Rixa de Haana i obecnego zarządu potwierdza ogromne znaczenie nowego obiektu w Szamotułach dla całego biznesu Air Spiralo. Tym bardziej cieszymy się, że jego realizację powierzono Panattoni, doceniając nasze doświadczenie w realizacjach BTS. To kolejny obiekt produkcyjny szyty na miarę, a nasze rosnące portfolio okazuje się istotnym atutem w dobie trendów reindustrializacji, nearshoringu czy reshoringu".

W ramach nowej inwestycji Air Spiralo będzie prowadzić procesy produkcyjne, logistyczne i magazynowe. Adaptacja całej planowanej powierzchni pozwoli na rozszerzenie produkcji w przyszłości. Dzięki szytemu na miarę obiektowi w Szamotułach firma skonsoliduje operacje logistyczne i produkcyjne z trzech dotychczasowych lokalizacji. Budynek zostanie przekazany klientowi na przełomie maja i czerwca 2024 r., a wartość projektu wyniesie blisko 8,4 mln euro. Za cały proces techniczny, koordynację projektu oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń odpowiadał Bartłomiej Adamczyk z działu BTS Panattoni.

Paulina Sokołowska, BTS Development Manager w Panattoni, komentuje: "Po raz kolejny udowadniamy, że szycie na miarę przez Panattoni BTS wykracza poza niestandardowy obiekt i obejmuje idealnie dobraną lokalizację. Odzyskaliśmy teren przemysłowy, zagospodarowaliśmy i zrewitalizowaliśmy otoczenie, aby zaproponować optymalną lokalizację dla rozwoju i konsolidacji procesów Air Spiralo. Inwestycje typu brownfield to duże wyzwanie, którego nie boimy się podjąć, a realizacja dla Air Spiralo to kolejny przykład skutecznego wdrożenia tej formuły."

Roland Schrödter, dyrektor zarządzający Air Spiralo, skomentował: "Ostatnie sześć lat było dla naszej firmy czasem intensywnego rozwoju. Wraz z rozbudową parku maszynowego nieustannie doskonalimy nasze procesy, rozwijamy kadrę i pracujemy nad automatyzacją produkcji. Zainicjowaliśmy również przeniesienie centrum dystrybucyjnego z centrali w Holandii do Polski w 2023 roku. Stale poszerzamy portfolio naszych klientów i produktów. Inwestycja w nową halę produkcyjno-magazynową jest kluczowym elementem zapewniającym dalszy rozwój firmy. Jesteśmy przekonani, że współpraca Air Spiralo i Panattoni zakończy się wspólnym sukcesem".

Inwestycja w Szamotułach zlokalizowana jest 37 km od centrum Poznania i około 2 godziny jazdy od granicy z Niemcami. Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM, a Panattoni wzmocni dach pod instalację fotowoltaiczną i urządzenia chłodnicze. Deweloper zapewni także przestrzeń biurową z dodatkowymi przeszkleniami, a pracownicy będą mieli dostęp do infrastruktury rowerowej i miejsc parkingowych typu car-sharing.

źródło:property-forum.eu