W trzecim kwartale 2024 r. Panattoni BTS wraz z Panattoni Emerging Markets rozpocznie realizację projektu we wschodniej części Szczecina. Deweloper dostarczy budynek BTS z 51 500 m kw. powierzchni przemysłowej i 2 870 m kw. biurowej. Z tej lokalizacji może być obsługiwana północno-zachodnia Polska, a także region Berlina. Centrum dystrybucyjne zostanie ukończone w połowie 2025 roku. 

"Regularność, z jaką Panattoni realizuje niezwykle ambitne projekty o strategicznym znaczeniu jest dowodem na to, że międzynarodowe firmy chcące rozwijać się w regionie uważają nas za wiarygodnego partnera w dostarczaniu powierzchni BTS. W tym przypadku istotną rolę odegrała również synergia Panattoni BTS i Panattoni Emerging Markets, która pozwoliła nam idealnie spełnić oczekiwania klienta", mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający Panattoni BTS.

"Atuty takie jak pobliska autostrada, pro-biznesowe nastawienie władz oraz strategiczne położenie Szczecina w pobliżu granicy z Niemcami i portu w Świnoujściu przyciągają do miasta inwestorów. Nasza inwestycja, którą przygotowujemy wspólnie z Panattoni BTS w pełni wykorzystuje te atuty. Centrum dystrybucyjne ma być doskonale skomunikowane. Centrum będzie miało dostęp do nowoczesnych dróg obsługujących zarówno rynki w Polsce, jak i w Niemczech, a także do połączenia kolejowego SKM z centrum Szczecina, co ma szczególne znaczenie dla pracowników", mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Dyrektor Zarządzająca Panattoni i dodaje "Centrum powstanie zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa i będzie certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Outstanding".

Deweloper ma wzmocnić dach budynku i wyposażyć go w instalację paneli słonecznych o mocy 1 MWp, a budynek ma być ogrzewany ekologicznie za pomocą pomp ciepła. Wśród innych instalacji ma zostać wykorzystany system szarej wody w celu oszczędzania zasobów. Pracownicy będą mieli również dostęp do infrastruktury rowerowej (wiaty na 48 rowerów) i 20 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

źródło:property-forum.eu