Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: „Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny udało nam się sprostać wymaganiom naszych wieloletnich partnerów i zapewnić im warunki do rozwoju ich biznesu. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja parku P3 Poznań, w pobliżu kluczowych dróg krajowych, usprawni dystrybucję ich produktów w całym regionie. P3 Poznań jest jednym z najpopularniejszych parków logistycznych w naszym portfolio, o czym świadczy wynajęcie całej dostępnej powierzchni. W planach mamy jego dalszą rozbudowę. Dysponujemy gruntem, który pozwoli na powiększenie parku o 200.000 m2 oraz posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę, dzięki czemu szybko możemy rozpocząć kolejne inwestycje. 

Green Factory Logistics to jeden z wiodących operatorów logistycznych na rynku usług chłodniczych, specjalizujący się w transporcie produktów świeżych. To już kolejny magazyn tej firmy w parkach P3, główna baza logistyczna Green Factory Logistics o powierzchni blisko 8.000 m2 znajduje się w parku P3 Błonie.  

W nowo wybudowanym obiekcie powierzchnia została w pełni dostosowana do oczekiwań firmy.  Na terenie magazynu znajdują się m.in. agregaty chłodnicze i mroźnia. Budynek spełnia również wymogi certyfikacji BREAM na poziomie very good. Przy jego realizacji użyte zostały panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące od czynników zewnętrznych, a dach o wzmocnionej konstrukcji pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie zainstalowano energooszczędne oświetlenie LED wraz z system automatycznego sterowania DALI, a krany w łazienkach uruchamiane są na podczerwień. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Atlas Ward. 

Paweł Lorek, Dyrektor Operacyjny Green Factory Logistics, powiedział: „Charakter prowadzonej przez nas działalności opiera się na bezpiecznym magazynowaniu i przewozie żywności, przez co wymagamy odpowiednich standardów i zastosowania niezawodnych rozwiązań. Nasza dotychczasowa współpraca z P3 pokazała, że możemy oczekiwać wysokiej jakości powierzchni magazynowej. Dzięki nowej, strategicznej lokalizacji będziemy mogli zapewnić naszym partnerom i klientom jeszcze skuteczniejszą i szybszą realizację dostawy.” 

Drugim najemcą nowobudowanej hali zostanie Colian Logistic, spółka świadcząca usługi transportowe i logistyczne, głównie z obszaru logistyki kontraktowej. W parku P3 Poznań firma funkcjonuje od 2017 roku. W nowym budynku na powierzchni 4.800 m2 znajdzie się magazyn i biuro. 

Daniel Nowicki, Członek Zarządu Collian Logistic, mówi:  „W swojej strategii stawiamy na znakomicie skomunikowane, nowoczesne projekty magazynowe, które umożliwiają sprawną dystrybucję towarów. Położenie magazynów w kluczowych punktach kraju sprawia, że z łatwością możemy zapewnić naszym klientom terminowy transport. Nasza obecność w parku P3 Poznań wpisuje się w realizację tych założeń. Jesteśmy zadowoleni zarówno z dotychczasowej współpracy z wynajmującym jakim jest P3, jak i z doskonałego położenia parku.”

Park P3 Poznań to jeden z największych obecnie parków logistycznych w Wielkopolsce z ponad 200.000 m2 istniejącej powierzchni magazynowo – biurowej. W drugiej fazie inwestycji deweloper posiada pozwolenie na budowę kolejnych 200.000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. Zlokalizowany jest w odległości 16 km od centrum Poznania i 2,4 km od drogi ekspresowej S11. Doskonała lokalizacja parku przyciąga klientów zarówno z branży e-commerce, przedsiębiorstw produkcyjnych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej. Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, która jest jedną z dwóch arterii zapewniających najemcom łatwe i dogodne połączenie z autostradą. Na terenie parku znajduje się także przystanek autobusowy zapewniający wygodny dojazd dla pracowników.