City Point Targówek jest częścią portfela logistycznego nabytego w ramach joint venture pomiędzy Partners Group i Peakside Capital Advisors. Oprócz projektu Targówek, portfolio obejmuje dwa miejskie parki magazynowe, Logistics Point Raszyn i Logistics Point Piaseczno.

Pierwsza inwestycja City Point Targówek została już praktycznie ukończona. Budynek został zrealizowany na zasadzie built-to-suit dla wiodącej globalnej firmy kurierskiej DPD Polska. Oferuje 7 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej klasy A z wiodącymi referencjami ESG w warszawskiej dzielnicy Targówek. W budynku znajduje się 95 doków, w tym 79 doków kurierskich, 114 miejsc parkingowych i wiaty rowerowe.

"Nowy obiekt został dostosowany do indywidualnych wymagań wiodącej globalnej firmy kurierskiej DPD Polska. Jest to pierwszy z sześciu budynków przebudowywanych w ramach naszego projektu City Point Targówek. Park oferuje idealną lokalizację dla firm kurierskich, takich jak DPD Polska, oraz innych graczy z branży e-commerce i logistyki, poszukujących miejskiej powierzchni logistycznej w doskonałej lokalizacji przemysłowej w Warszawie", mówi Roman Skowroński, Dyrektor Zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.

"Nieustannie dążymy do zwiększania dostępności i jakości usług świadczonych naszym klientom - zarówno instytucjonalnym, jak i indywidualnym, dlatego inwestujemy w rozwój i modernizację naszej infrastruktury logistycznej. Dynamicznie rozwijający się rynek usług kurierskich w stolicy i województwie mazowieckim sprawia, że stawiamy sobie jeszcze ambitniejsze cele operacyjne, które konsekwentnie realizujemy. Jednym z przejawów tych działań jest nowy, ultranowoczesny oddział DPD WA4 w City Point Targówek w Warszawie. Dzięki zrównoważonym rozwiązaniom i zaawansowanym technologiom logistycznym, takim jak automatyczny sorter, jest to jeden z najbardziej wydajnych i efektywnych obiektów tego typu w Polsce" - komentuje Maciej Głowacki, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu DPD Polska.

Projekt został zaprojektowany z naciskiem na zrównoważony rozwój, a pierwszy budynek ubiega się o potrójną certyfikację: BREEAM, LEED oraz ocenę WELL Health & Safety.

Projekt pierwszej fazy obejmuje wiele elementów zrównoważonego rozwoju, takich jak energooszczędne przegrody zewnętrzne budynku, wodooszczędne urządzenia sanitarne, instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp oraz 20 podwójnych ładowarek samochodów elektrycznych umożliwiających jednoczesne ładowanie 40 pojazdów. Wysokie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju przekładają się na ponowne wykorzystanie lub zmianę przeznaczenia 90% odpadów budowlanych, 65% redukcję zużycia wody pitnej do celów sanitarnych oraz 35% redukcję zużycia energii.

"Cieszymy się, że udało nam się ukończyć pierwszy budynek i powitać DPD Polska w City Point Targówek. Ta inwestycja pokazuje możliwości JV w zakresie przekształcania terenów poprzemysłowych w wysoce zrównoważony park, spełniający przyszłe potrzeby najemców. Aby kontynuować plan tworzenia wartości, wkrótce rozpoczniemy budowę drugiej fazy, która już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem najemców", dodaje Philippe Dewevre, Członek Zarządu, Dyrektor Działu Zarządzania Aktywami Nieruchomości Prywatnych w Europie w Partners Group.

Druga faza, o łącznej powierzchni 25 000 mkw., składać się będzie z modułów logistyki miejskiej o powierzchni od 1 000 do 3 000 mkw. W kolejnych etapach przebudowy parku powstaną cztery dodatkowe budynki.

source:property-forum.eu