Wybudowany dla Hultafors Group w 2021 roku na zasadzie "build-to-suit", jako część JV pomiędzy 7R i Patron Capital, ten magazyn klasy A jest zlokalizowany blisko granicy polsko-niemieckiej w Goleniowie koło Szczecina, siódmego co do wielkości miasta w Polsce, znanego z głównego portu morskiego łączącego się z Morzem Bałtyckim.

Magazyn wyposażony jest w system AutoStore. Obiekt zasilany jest częściowo przez panele fotowoltaiczne, posiada również stacje ładowania samochodów elektrycznych. Budynek uzyskał certyfikat w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

"Finalizacja tej transakcji pokazuje, że pomimo niepewności gospodarczej, którą obserwowaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy, apetyt inwestorów na nowoczesne, dobrze zlokalizowane, energooszczędne europejskie aktywa logistyczne pozostaje solidny. Nasz wieloletni zespół ze swoim odpowiedzialnym nastawieniem na inwestycje i kreatywnym podejściem odegrał kluczową rolę w sukcesie tego aktywa i wiemy, że będzie to kontynuowane w przypadku nowych i istniejących projektów, ponieważ pracujemy nad zapewnieniem wyjątkowej wartości dla naszych inwestorów w 2023 roku i później" - mówi Wiktor Lesiński, Dyrektor Inwestycyjny w Patron Capital.

"Obserwujemy rosnące zainteresowanie funduszy inwestycyjnych wysokiej jakości projektami, które oferują rozwiązania przyjazne środowisku z widoczną redukcją zużycia energii i jednoczesnym zmniejszeniem śladu węglowego. Magazyn w Goleniowie spełnił te oczekiwania. Jest to projekt zaawansowany technologicznie, przyjazny środowisku, najwyższej klasy. Cieszymy się, że wraz z naszym partnerem Patron Capital mogliśmy zaoferować nabywcy nieruchomość spełniającą najwyższe standardy rynkowe - mówi Katarzyna Laszkowska, Private Debt Director w 7R Capital Markets.

Źródło: property-forum.eu