Na placu budowy Waimea Logistic Park Korczowa pracuje intensywnie ponad 60 osób. Generalny wykonawca inwestycji rozpoczął już montaż konstrukcji stalowej dachu. Obecnie przygotowywany jest teren pod drogi i place manewrowe.

 

Waimea Logistic Park Korczowa znajduje się na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, 3 km od Korczowej, największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą. Projekt powstaje bezpośrednio przy autostradzie A4, stanowiącej część europejskiej drogi międzynarodowej E40, na granicy między Unią Europejską a Ukrainą. W ramach kompleksu o łącznej planowanej powierzchni 50 000 mkw. powstaną trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową, miejscami parkingowymi. Wszystkie budynki będą mogły być wyposażone w nowoczesne technologie tak, aby zapewnić warunki magazynowania i przechowywania żywności w temperaturze od 6 do -25ºC.

 

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa jest firma EAST A4 ​​Logistic Park 1 należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding. Inwestycja jest finansowana przez Waimea Holding SA oraz BOŚ Bank SA Oddział w Szczecinie.