7R Park Poznań East to nowoczesny projekt magazynowy o powierzchni 22 200 mkw. zlokalizowany bezpośrednio przy drodze krajowej nr 92, na wschód od centrum Poznania. Położenie magazynu zapewnia łatwy dostęp do trasy S5 i autostrady A2 (węzeł Poznań Wschód) z jednej strony oraz doskonałą komunikację z Poznaniem z drugiej. W pobliżu parku znajdują się także przystanki komunikacji publicznej. W odległości 22 km od inwestycji położony jest międzynarodowy Port Lotniczy Poznań Ławica.

– Poznań jest kolejnym etapem rozwoju sieci magazynów 7R w Polsce. Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Gdańsk, Szczecin czy Wrocław spowodowały, że podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu w środkowo-zachodniej części kraju. Magazyny w Wielkopolsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z zagranicy, głównie Europy Zachodniej. Dogodna infrastruktura komunikacyjna, strategiczne położenie geograficzne oraz dynamiczne środowisko gospodarcze czynią z tego regionu jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków magazynowych w Polsce. Nie mogło zatem zabraknąć tutaj 7R. Współpraca przy tym projekcie z Liebrecht & wooD, który już wcześniej działał na poznańskim rynku, z pewnością przyczyni się do sukcesu tego przedsięwzięcia – komentuje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

– Cieszymy się ze współpracy nawiązanej z 7R i wierzymy, że będzie ona owocna dla obu stron. Nasza znajomość regionu oraz kompetencje na rynku nieruchomości komercyjnych, w połączeniu z dużym doświadczeniem i profesjonalizmem 7R, gwarantują sukces 7R Park Poznań East – dodaje Magdalena Bartkiewicz-Podoba, Dyrektor Generalny Liebrecht & wooD w Polsce.


Zainteresowanie wśród najemców powierzchniami oferowanymi w 7R Park Poznań East jest bardzo duże. Umowy najmu podpisała już Grupa EXPOSERVICE POLSKA, która zajmie 4 000 mkw. powierzchni magazynowo - produkcyjnej oraz firma Rhenus, która wynajęła 2 500 mkw.


 Pierwsze transakcje jeszcze przed rozpoczęciem budowy naszego nowego projektu to dowód na duże zainteresowanie najmem powierzchni magazynowo -produkcyjnej w okolicach Poznania, a także potwierdzenie zaufania jakim obdarzają nas firmy lokujące swoje biznesy w nowoczesnych magazynach 7R w całej Polsce. W ramach 7R Park Poznań East oferujemy moduły najmu od 3 000 mkw. – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA.

 

 

Źródło: 7R Logistics