To już trzecie, po Madrycie i Rzymie, centrum szkoleniowe Avenger Flight Group (AFG) otwarte w tym roku w Europie. Ośrodki AFG oferują europejskim liniom lotniczym szkolenia dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Firma jest właścicielem i operatorem 10 centrów w 6 różnych krajach w Ameryce Północnej i Łacińskiej oraz w Europie.

Symulator pełnego lotu Boeinga 737NG, wyprodukowany przez kanadyjską firmę CAE.

Symulator pełnego lotu Boeinga 737NG, wyprodukowany przez kanadyjską firmę CAE.

W kompleksie 7R City Flex Warsaw Airport I centrum szkoleniowe AFG zajmuje 1 800 mkw. powierzchni, która może pomieścić docelowo do sześciu symulatorów lotów. Ponadto firma wynajęła w tym samym budynku 950 mkw. powierzchni biurowej, którą w razie potrzeby będzie można rozbudować o dodatkowe piętro. Znajdują się tam nowoczesne sale lekcyjne i odpraw, które będą stanowić uzupełnienie szkoleń z zakresu symulacji lotu.

Dziś świętujemy ciężką pracę wielu osób, które pomogły w planowaniu i realizacji tego przedsięwzięcia. Jest to dla nas naprawdę duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę wyzwania, przed którymi wszyscy stanęliśmy w tym roku. AFG wspiera rozwój naszych partnerów z branży lotniczej, dostarczając nowe możliwości szkoleniowe dla regionu, w którym ta oferta była wcześniej niewystarczająca. Do uruchomienia naszego centrum wybraliśmy obiekt 7R City Flex ze względu na jego niezwykle dogodną lokalizację w pobliżu Lotniska Chopina w Warszawie. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze ścisłej współpracy z deweloperem, który uwzględnił nasze wymagania i stworzył przestrzeń, której potrzebowaliśmy, 

mówi Pedro Sors, CEO Avenger Flight Group.

Budynek przygotowany pod działalność Avenger Flight Group był projektem typu build-to-suit (BTS), który dokładnie odpowiada normom, jakie musi spełniać profesjonalne centrum szkolenia lotniczego.

Dostarczona przez nas przestrzeń została zaprojektowana zgodnie ze specjalnymi standardami wymaganymi przez naszego klienta. W hali szkoleniowej wdrożyliśmy rozwiązania wspomagające precyzyjną regulację temperatury. Zbudowaliśmy również antresole umożliwiające kursantom dostanie się na pokład dwóch pierwszych symulatorów,

dodaje Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Szkolenia w nowym centrum Avenger Flight Group w Warszawie rozpoczęły się 12 września 2020 r.

Żdródło - linkleaders polska