Hillwood jest deweloperem i inwestorem specjalizującym się w dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych, przemysłowych i dedykowanych e-commerce. Na całym świecie firma wybudowała ponad 24 mln mkw. powierzchni magazynowej, w tym ponad 2,8 mln mkw. w Polsce. W ostatnim czasie 15 obiektów firmy (14 hal magazynowych i biurowiec), zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In Use na poziomie Excellent. 

"Jesteśmy niezwykle dumni z certyfikacji wszystkich naszych projektów na poziomie BREEAM Excellent. Potwierdza to nasze zaangażowanie w najwyższe standardy jakości i dbałości o środowisko. Akredytacja, która obejmuje całe portfolio Hillwood, daje klientom pewność, że nasze inwestycje przynoszą korzyści środowisku i generują oszczędności ekonomiczne, co jest kolejnym krokiem w kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości" - mówi Renata Michalczyk, Head of Asset and Property Management Poland, Hillwood.

Współpraca z JWA polegała na wdrożeniu rekomendowanych rozwiązań - głównie związanych z optymalizacją zużycia wody i magazynowaniem deszczówki, a także instalacją specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Ponadto wdrożono zalecenia ekologa, co przełożyło się na wzrost bioróżnorodności, a także stworzono specjalne strefy dla usług car-sharingu.

"Największym wyzwaniem było uzyskanie certyfikacji dla tak wielu budynków jednocześnie w bardzo krótkim czasie" - mówi Sylwia Bieda, Sustainability Specialist & Junior Coordinator w JWA. "W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z sukcesem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju, zleciliśmy wiele dodatkowych badań i skoordynowaliśmy komunikację z klientem, która angażowała wielu interesariuszy. W rezultacie proces uzyskania wszystkich certyfikatów przebiegł bardzo sprawnie i, co najważniejsze, efektywnie".


źródło:property-forum.eu