Po zawarciu tej transakcji Prologis Park Prague-Uzice będzie w pełni wynajęty.

„Przedłużenie umowy i ekspansja ROSSMANN w czeskim parku Prologis to potwierdzenie wysokiej jakości oferowanej przez nas powierzchni logistycznej, która idzie w parze z najwyższym poziomem obsługi klienta. Cieszymy się, że mogliśmy zaproponować naszemu wieloletniemu klientowi elastyczne rozwiązania, które spełniły jego potrzeby” – powiedziała Katerina Brezinova, leasing manager Prologis na Czechy.

„Lokalizacja, dostępność i efektywność kosztowa oraz zrównoważone rozwiązania to dla ROSSMANN najważniejsze wymogi logistyczne. W ciągu ostatnich dziesięciu lat utwierdziliśmy się w tym, że Prologis Park Prague-Uzice jest dla nas idealnym miejscem na prowadzenie działalności” – powiedział Tomáš Pimpara, Warehouse Manager ROSSMANN.

Zlokalizowany tuż przy autostradzie D8, zaledwie 9 kilometrów na północ od stolicy Czech, Prologis Park Prague-Uzice składa się obecnie z trzech nowoczesnych budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 126 000 metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o kolejne 43 000 metrów kwadratowych. Doskonały dostęp parku do autostrady D8 – jednej z głównych tras transportowych biegnących od Pragi, przez granicę niemiecką, do międzynarodowego portu w Hamburgu – a także szybki dostęp do lotniska Praga Vodochody sprawiają, że stanowi on idealne centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych dostawców usług logistycznych.

Z portfolio ponad 1,2 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i przemysłowej Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 marca 2019 r.).

 

Źródło: Prologis