Jak Poznań zamierza wykorzystać potencjał prężnego ośrodka akademickiego? Na jakie ułatwienia może liczyć biznes? Które części miasta są przeznaczone pod nowe inwestycje, a gdzie miasto chce ograniczyć dogęszczanie zabudowy. Na jaki model transportu stawia samorząd? Jakiego typu inwestycje planowane są w formule PPP?  To tylko część pytań, które zostaną zadane Jackowi Jaśkowiakowi przez ULI Poland.

 

Trendy demograficzne nie pozostawiają złudzeń, Poznań jest jednym z miast, w których spada liczba ludności. Jak miasto zamierza poradzić sobie z tym wyzwaniem i w jaki sposób chce zatrzymać swoich mieszkańców i przyciągnąć nowych, będzie również ważnym aspektem omówionym podczas konferencji. 

 

Program spotkania z JACKIEM JAŚKOWIAKIEM, prezydentem POZNANIA 18 maja o g.10.00. 

- Prezentacja miasta
- Wywiad z prezydentem

- Pytania od uczestników spotkania
Link do bezpłatnej relacji on-line (na żywo): https://uli.zoom.us/j/92320051140?pwd=cGtESGJuOXhCMzgvb0dFcTF6NFBqdz09 

 

„W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” to cykl wirtualnych spotkań z prezydentami największych polskich miast, które mają służyć przedstawieniu strategii i polityki przestrzennej oraz wizji ich rozwoju, a także umożliwieniu otwartego dialogu między włodarzami miast i przedstawicielami branży nieruchomościowej. Podczas spotkań rozmawiamy o planach, jakie mają władze miast, aby uczynić je bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi środowiskowo, odpornymi na zmiany klimatyczne i sprzyjające integracji społecznej, ale też konkurencyjnymi i atrakcyjnymi dla inwestorów i młodych talentów.

 

Partnerami cyklu są Grenberg Traurig, Mercer, ABSL, Globalworth, Skanska, Colliers, Cushman & Wakefield, DWF, Dentons, Echo Investment, Hines, MDDP i Vastint.


Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. Instytut został założony w 1936 roku, a obecnie zrzesza ponad 45 tysięcy członków na całym świecie.

Urban Land Institute Poland działa w Polsce od 2014 r. realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.

 

Kontakt dla mediów:

Patrycja Rabińska, [email protected], 504 006 016

Daniel Gąsiorowski, [email protected], 697 766 668