W ramach podpisanej umowy spółka Radialotrzyma ponad 9 tys.mkw.nowoczesnej przestrzeni w parku logistycznym MLP Pruszków II. Z tego na cele magazynowe przeznaczonych będzie ok.8,1 tys.mkw., a część biurowo-socjalnąstanowić będzie ok.1 tys. mkw.Gotowy obiekt zostanie przekazany najemcy na początku 3Q 2020r.Hala zostanie dostosowanado indywidualnych potrzebklienta.

Spółka Radial, Inc., należąca do belgijskiej grupy pocztowej bpost,jest liderem w zakresietechnologiczno-operacyjnej obsługihandlu wielokanałowego(ang. omnichannel). Właściciele czołowych marek z całego świata wybierają Radial jako godnego zaufania partnera, z którym współpraca pomaga imrealizować obietnicemarki, antycypować i reagowaćna wszelkie zakłócenia w funkcjonowaniu branży oraz konkurowaćw dynamiczniezmieniającym się otoczeniu rynkowym. Innowacyjne rozwiązania Radial łączą sprzedawców z kupującymiprzy zastosowaniu zaawansowanych technologiiwielokanałowych; inteligentnych płatności i narzędzi ochronyprzed oszustwami; sprawnego wsparcia logistycznegołańcuchów dostaw oraz obsługiklientów opartej na wnikliwymrozpoznaniu ich potrzeb–zwłaszcza w kontekście, w którym najwyższej jakości doświadczenieklienta maznaczeniekluczowe.

„Kiedyskala zleceńprzekroczyła możliwości naszego istniejącegocentrum wsparcia logistycznegow Polsce, zaczęliśmy się rozglądać zalokalizacją, która nie tylko wystarczyłaby na nasze obecne potrzeby, leczrównieżumożliwiła namdalszą szybką ekspansję. Położone wpobliżu Warszawy centrum MLP Pruszków II pozwoli nam sprawniei w efektywny kosztowo sposób docieraćdo klientów zPolski oraz rynkówsąsiednich, oraz oferowaćpolskim sprzedawcom i właścicielom marekniezwykle nowoczesnąi skalowalną bazę klasy A++, do którejbędąmogli powierzyć logistyczną obsługęhandlu internetowego.” –powiedział Tomasz Okowiak reprezentujący firmęRadial.

„Nasze centrum logistyczne MLP Pruszków II cieszy się ogromną popularnością wśród naszychpotencjalnych jak i obecnych klientów. Atrakcyjna lokalizacja wraz z dobrą infrastrukturą transportową zarówno drogową, kolejową jak i lotniczątogłówne czynniki, które wpływają na decyzje naszych klientów, aby to właśnie w MLP Pruszków II rozpocząć swoją działalność.”–powiedziałTomasz Pietrzak Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

„Radialposzukiwał powierzchni, która pozwoli na sprawną organizacjęłańcucha dostaww skali regionu i kraju oraz zapewni możliwość ekspansji w ramach jednej inwestycji. Dzięki elastycznemu podejściu dewelopera i jakościowej ofercie, firma Radialzdecydowałasię na najem w parku MLP Pruszków II” –dodał Karol Osiecki, Associate Director & Development w AXI IMMO.Kompleksowe wsparcie prawne na rzecz Radialw procesie negocjacji oraz sfinalizowaniaumowy najmu, zapewnił dedykowany zespół prawników kancelarii Deloitte Legal: Michał Cwajna(Managing Associate) oraz Maciej Liberacki (Senior Associate),pod nadzorem Zbigniewa Korby(Partner Deloitte Legal).MLP Pruszków II to centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa.Powstajena działce 72 ha z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe i lekką produkcję. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 292 tys. mkw.

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. .

 

Źródło: MLP Group