CL w Koninku pełni  funkcję centrum dystrybucyjnego dla 10 Oddziałów firmy oraz dla Sprzedaży Wysyłkowej. Obiekt zlokalizowany jest przy węźle autostrady A2, przy drodze ekspresowej S11. Na 5 ha działce w I etapie inwestycji powstał obiekt magazynowo-serwisowo-biurowy o powierzchni prawie 9 tys. metrów kwadratowych. Jak zapowiada spółka, część nowo powstającej powierzchni magazynowej zostanie przeznaczone na wynajem. Rozbudowa miałaby zakończyć się w I kwartale przyszłego roku.

 

- Od pierwszej wysyłki towarów z Centrum Logistycznego w Koninku minęły 3 lata, podczas których umocniliśmy naszą pozycję w sektorze zautomatyzowanych rozwiązań transportu wewnętrznego i składowania. To z kolei zwiększyło nasze zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Rozbudowa zaplecza logistycznego to też efekt realizacji długofalowej strategii firmy w zakresie skrócenia procesu obsługi klientów - mówi Lesław Łuczak, prezes zarządu i dyrektor naczelny PROMAG S.A.

 

Centrum PROMAG S.A. wyposażone jest w wiele innowacyjnych rozwiązań. Na wyposażenie obecnie istniejącej hali magazynowej składa się m.in. 14 doków przeładunkowych, bramy wielkogabarytowe o imponujących rozmiarach 14x4 m, bramy segmentowe, dźwigniki, pomosty magazynowe, regały paletowe rzędowe, wspornikowe i półkowe czyli urządzenia, które są jednocześnie ofertą handlową PROMAG S.A. W obiekcie mieści się też Serwis Centralny, wyposażony w nowoczesne stanowiska naprawcze, myjnię, ładownię akumulatorów oraz magazyn części zamiennych z pomostem magazynowym i automatycznym magazynem windowym.Posadzka w obiektach serwisowych wykonana została z materiałów niewymagających pielęgnacji o podwyższonej chemoodporności. W celu ułatwienia komunikacji pomiędzy Centralą PROMAG S.A. w Poznaniu a CL w Koninku zintegrowano centralę telefoniczną z systemem informatycznym poprzez tunelowe łącze internetowe (VPN) z wykorzystaniem radiowej transmisji danych. Dzięki temu oba obiekty posiadają wspólną łączność.

 

PROMAG S.A. jest producentem i integratorem kompleksowego wyposażenia magazynowego. Jest obecny na rynku już od ponad 30 lat.