Obiekt będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz stacje ładowania samochodów osobowych i ciężarowych.

 "Rozpoczynamy prace związane z rozbudową MLP Poznań, naszego cieszącego się dużą popularnością wśród najemców obiektu logistycznego. Do tego zadania zaangażowaliśmy WPIP Construction, zaufanego partnera z bogatym doświadczeniem w generalnym wykonawstwie, który zgodnie z naszą strategiczną wizją oczekuje, że nowo budowany obiekt będzie spełniał najwyższe standardy i przejdzie rygorystyczną certyfikację BREEAM. Wdrażamy rozwiązania, które korzystnie wpływają na środowisko naturalne, zwiększają funkcjonalność i poprawiają komfort pracowników naszych najemców" - powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu i Dyrektor Rozwoju MLP Group S.A.

"Możliwość realizacji kolejnego projektu dla MLP Group, tym razem w województwie wielkopolskim, potwierdza uznanie, jakim cieszymy się na rynku budowlanym. To zasługa wysokiej jakości wykonania i konsekwentnego dotrzymywania terminów realizacji kontraktów" - dodał Janusz Signetzki, Prezes Zarządu WPIP Construction. "Rozpoczynając rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań, naszym celem jest dalsze potwierdzanie tych atutów w działaniu".

MLP Poznań znajduje się w Koninku, w pobliżu drogi ekspresowej S11 łączącej Poznań i Katowice. Park znajduje się około 16 km od centrum Poznania i 4 km od autostrady A2. Docelowo na powierzchni 20 ha powstanie prawie 90 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

źródło:property-forum.eu