7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich i zaoferuje blisko 44 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistyczno-produkcyjnej. Magazyny zapewnią bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (węzeł Kąty Wrocławskie). Generalnym wykonawcą inwestycji jest Kajima Poland. Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2024 roku.

Przyjazne dla środowiska rozwiązania mają zapewnić oszczędność energii, obniżyć koszty mediów i zmniejszyć ślad węglowy. 7R zdecydowało się zmniejszyć emisję CO2 o ponad 50% w porównaniu z budynkami realizowanymi wyłącznie zgodnie z warunkami technicznymi wynikającymi z polskiego prawa budowlanego.

Po oddaniu do użytku budynek będzie również potrzebował znacznie mniej energii elektrycznej. Według obliczeń 7R, redukcja zapotrzebowania na energię pierwotną na metr kwadratowy rocznie spadnie o prawie 70% w porównaniu z obowiązującymi przepisami.

"7R Park Wrocław West II otwiera nowy rozdział w historii 7R i przybliża nas do celu, jakim jest dostarczanie na rynek budynków niskoemisyjnych, a w kolejnych latach także zeroemisyjnych. W tym przypadku wdrożyliśmy pełne modelowanie termiczne już na etapie projektowania obiektu. Między innymi dzięki temu wypracowaliśmy rozwiązania, które pozwolą na tak znaczącą redukcję emisji" - mówi Piotr Miodek, Head of Construction, Engineering and Sustainability w 7R.

Wśród zastosowanych rozwiązań technicznych znalazło się m.in. wysokowydajne oświetlenie LED, zwiększona szczelność budynku, ulepszona specyfikacja systemów ogrzewania i wentylacji wyposażonych w systemy odzysku ciepła oraz wysokowydajne pompy ciepła, a także system paneli fotowoltaicznych

"Wszystko to pozwoli nam ubiegać się o certyfikat BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding, który wymaga spełnienia minimum 85% wszystkich kryteriów certyfikacji. Ale to nie wszystko, 7R Park Wrocław West II to projekt budowany w duchu ESG. Oprócz redukcji emisji, budynki będą również miejscem przyjaznym dla przyszłych pracowników", dodaje Maciej Krzyżak, Development Director w 7R.

W 7R Park Wrocław West II znajdzie się strefa relaksu dla pracowników, która zostanie wyposażona w meble wyłonione w ramach konkursu "Magazyn Sztuki", inicjatywy 7R wspierającej społeczność młodych artystów i dobre samopoczucie pracowników magazynu. Dodatkowo przed obiektem zostaną zainstalowane wiaty rowerowe i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zwiększona zostanie również bioróżnorodność terenu wokół magazynu - powstaną łąki kwietne, ule i hotele dla owadów, a także posadzone zostaną rodzime gatunki drzew i krzewów.