7R Park Kraków to największy park logistyczny w portfolio dewelopera o łącznej powierzchni ponad 213,3 tys. mkw. Pierwszy obiekt został oddany do użytkowania w 2015 roku. Od tego czasu 7R rozbudowuje kompleks, przyciągając do Małopolski najemców z branż: logistycznej, FMCG czy e-commerce. W ciągu sześciu lat istnienia 7R Park Kraków podpisano umowy najmu z 33 firmami. Deweloper nie wyklucza dalszych planów rozwoju na tym terenie oraz w regionie.

- Dobre planowanie - krótko i długookresowe - pozwoliło pokazać nam, na czym polega skuteczne partnerstwo publiczno-prywatne. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest naszym wspólnym sukcesem, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak również ludzkim - poprzez tworzenie miejsc pracy - podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Więcej powierzchni

Lokalizacja 7R Park Kraków przy drodze ekspresowej S7 oraz w pobliżu węzła Bieżanów i połączenie komunikacyjne z centrum Krakowa zadecydowały także o atrakcyjności nieruchomości, która stała się siedzibą takich firm jak: Rohlig Suss Logistics i Teekanne czy PGD Polska, Excellent, DHL oraz JAS-FBG. Cztery ostatnie spółki to najemcy, którzy weszli także do kolejnych projektów realizowanych przez 7R w innych rejonach Polski, między innymi w Gdańsku, Rzeszowie czy Czechowicach-Dziedzicach.

Największym najemcą w nowym obiekcie będzie konsorcjum spółek BrandBQ Sp. z o.o. i Answear.com. Dwa lata temu spółki Answear.com i BrandBQ Sp. z o.o. zajęły ponad 41 000 mkw powierzchni w ósmym budynku parku, a po dwóch latach zdecydowały się na powiększenie powierzchni najmu i w najnowszym obiekcie wynajęły kolejne 18 000 mkw.

- W tym roku zdecydowaliśmy się na rozbudowę antresoli w dotychczasowym magazynie i jednocześnie zakontraktowanie nowej powierzchni w 7R Park Kraków. Wartym podkreślenia jest fakt, że jesteśmy największym pracodawcą w Parku – zatrudniamy kilkusetosobowe grono pracowników, a rekrutacja ma charakter ciągły - wyjaśnia Bogusław Kwiatkowski, członek zarządu w Answear.

Bardziej eko

Oddany właśnie do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy został wybudowany w standardzie proekologicznym 7R i uwzględnia takie rozwiązania jak: instalacja fotowoltaiczna,  stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych czy łąki kwietne, które pełnią funkcję korytarzy ekologicznych, odgrywając znaczącą rolę w ochronie różnorodności biologicznej.

Aktualnie posiadamy w realizacji ponad 1,6 mln mkw. w całym kraju. Dążymy do tego, aby nasze obiekty magazynowe odpowiadały nie tylko specyficznym oczekiwaniom najemców, ale i minimalizowały wpływ inwestycji na otoczenie - tłumaczy Tomasz Lubowiecki, założyciel i prezes zarządu 7R.