Panattoni pomaga być bliżej klientów. Do tej pory Panattoni Europe dostarczył w regionie kujawsko-pomorskim blisko 188 400 m kw. powierzchni zarówno w formie obiektów BTS (m.in. dla Nestle, Carrefour, Kaufland), jak i własnych kompleksów (Panattoni Park Bydgoszcz I). Najnowsze centrum dystrybucyjne Panattoni Park Toruń II zlokalizowane będzie tym razem zaledwie 10 km od centrum Torunia i 2 km od węzła Lubicz, łączącego się z autostradą A1. Najpierw powstanie hala o powierzchni blisko 16 500 m kw. Pierwszym najemcą został jeden z większych operatorów logistycznych, który zajmie 5 000 m kw. z przeznaczeniem na sortownię przesyłek dla regionu kujawsko-pomorskiego.

Położenie nowej inwestycji Panattoni to jednak nie tylko doskonałe możliwości dla dystrybucji lokalnej, ale i krajowej. O strategicznych zaletach tej lokalizacji mówi Dorota Jagodzińska, Managing Director Panattoni Europe: „Przez Kujawy i Pomorze przebiegają kluczowe korytarze drogowe, kolejowe i wodne. Autostrada A1 stanowi kręgosłup komunikacyjny regionu i pozwala na błyskawiczne dotarcie do terminali kontenerowych w Gdańsku i Gdyni oraz poprzez autostradę A2 zarówno do wschodniej jak i zachodniej granicy kraju. Autostradę uzupełnia rozbudowana sieć drogowa, kolejowa i wodna. Bliskość dynamicznie rozwijającego się Torunia zapewnia z kolei napływ pracowników, w tym wyspecjalizowanej kadry managerskiej”. Dzięki temu Panattoni Park Toruń II stanie się niezwykle ważnym punktem logistycznym Kujaw i Pomorza.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie docelowo z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznym metrażu 57 500 m kw.. Moduły mogą być w nich dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnię parku można łatwo dostosować do potrzeb magazynowo-produkcyjnych najemców reprezentujących różne branże. Dla ich komfortu przygotowane zostaną także nowoczesne powierzchnie biurowe, wygodne place manewrowe i miejsca parkingowe. Budynki będą certyfikowane w systemie BREEAM, a pierwszy z nich oddany do użytku już w marcu 2020 roku.

„Z radością witam firmę Panattoni Europe w Toruniu. Rozmiar inwestycji i fakt, że inwestor wybrał właśnie Toruń wskazuje na to, że posiadamy wysoki potencjał gospodarczy, stwarzamy odpowiednie warunki do inwestowania i rozwoju w naszym mieście. Toruń to dobre miejsce dla biznesu” – mówi Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia.

W procesie inwestycyjnym Panattoni Europe aktywnie współpracowało z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – miejską jednostką odpowiedzialną za wspieranie biznesu.

Inwestycja położona jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, zaledwie 2 km od węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10. Od Bydgoszczy dzielą nowe centrum 53 km, a od Gdańska - 161 km. Z parku do centrum Torunia jest z kolei zaledwie 10 km, co znacznie ułatwi dojazd pracowników transportem publicznym.

 

Źródło: Panattoni