Zachodniopomorskie z rosnącym zainteresowaniem. Rynek Zachodniopomorski rośnie z roku na rok i jest największym poza tzw. Wielką Piątką obok rynku pomorskiego. Bliskość zachodniej granicy i doskonałe połączenie z Berlinem, a także pro-biznesowa polityka lokalnych władz, przyciągają kolejne przedsiębiorstwa i napędzają budowę kolejnych obiektów przemysłowych. W Szczecinie i okolicach powstało już ponad 800 000 m kw. powierzchni magazynowej i będzie to prawdopodobnie szósty rynek w Polsce z przekroczonym milionem. – „Pomorze Zachodnie to region z ogromny potencjałem i nieustannie rosnącym zainteresowaniem najemców. Raporty za 2020 r. pokazały, że jest to rynek praktycznie pozbawiony pustostanów, a my odczuwamy to szczególnie. Dostarczyliśmy tu 265 000 m kw. i cały czas zgłaszają się do nas chętni na nowe powierzchnie lub na rozszerzenie już zajmowanej, tak jak w przypadku DSV Prime Cargo w ramach Panattoni Park Goleniów” – mówi Weronika Mioduszewska, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Międzynarodowy spedytor logistyczny będący częścią DSV Panalpina zajmował dotychczas 4480 m kw., a od teraz skorzysta z kolejnych 4900 m kw. Firma na terenie Panattoni Park Goleniów prowadziła operacje dla klientów z sektora B2B. Wraz z budową systemu antresol zwiększy się możliwość obsługi przedsiębiorstw z branży e-commerce, a w zakres usług wejdzie również obsługa zwrotów. Powierzchnia wynajęta przez DSV Prime Cargo została dostosowana do potrzeb firmy. Nośność posadzki w obiekcie wynosi 5t/mkw., a obciążenie ogniowe przekracza 4000 MJ/mkw. Ponadto w magazynie znajdzie się aż 50 doków.

DSV Prime Cargo to przedsiębiorstwo działające na 5 kontynentach, oferując usługi transportowe i logistyczne dedykowane zarówno sektorom e-commerce & fashion, jak i branżom alkoholowej i tytoniowej (skład zawieszonej akcyzy, usługi VAS np. banderolowanie), a także dostarczając rozwiązania dla produktów o wysokiej wartości.

- „Okolice Szczecina to lokalizacja idealna pod kątem dystrybucyjnym dla większości naszych klientów. Szczególnie tych, dla których bliskość rynku niemieckiego i skandynawskiego jest bardzo istotna. Codziennie dostarczamy paczki do hubów firm kurierskich zlokalizowanych w Niemczech, Danii i Holandii by później trafiły do nabywcy w dowolne miejsce na świecie. To nasza kolejna lokalizacja w tym regionie i z pewnością nie ostatnia. Panattoni Park Szczecin Goleniów jest nowym parkiem z możliwością budowy kolejnych obiektów magazynowych i także ten argument braliśmy pod uwagę dokonując wyboru, przy którym wspierało nas M4 Real Estate” – zapowiada Zbigniew Kempski, Managing Director DSV Prime Cargo Poland.

- „Na potrzeby DSV Prime Cargo przygotowaliśmy szczegółową analizę dostępnych lokalizacji spełniających oczekiwania firmy. Następnie, po wyborze obiektu, wspieraliśmy klienta w negocjacjach komercyjnych zapisów umowy najmu, a także zakresie warunków technicznych. Widząc jak dynamicznie rozwija się na polskim rynku firma DSV Prime Cargo jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz będziemy mieli okazję do tak udanej współpracy" - mówi Hanna Pryczek, Senior Consultant M4 Real Estate.

Panattoni Park Goleniów, dzięki bliskości autostrady A6 zapewnia dogodne połączenie zarówno z Berlinem, jak i kluczowymi metropoliami Polski. Ponadto park pozwala na sprawny dojazd do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, a także zyskuje na obecności w regionie Portu Morskiego Szczecin – Świnoujście. Ten po spadkach w pierwszych miesiącach pandemii, w kwietniu br. zanotował 18 proc. wzrost przeładunków r/r, a w czterech pierwszych miesiącach br. obydwa porty odnotowały 12 proc. wzrosty wobec analogicznego okresu w 2020 r.

Panattoni Park Goleniów to kompleks 2 budynków magazynowych klasy A o docelowej powierzchni 54 260 m kw., z czego dotychczas powstało blisko 20 000 m kw. Centrum logistyczne odpowiada na potrzeby klientów z różnych branż i wyposażone zostało w doki rozładunkowe, bramy wjazdowe z poziomu „0”, obszerne place manewrowe oraz dodatkowe miejsca parkingowe. Oba realizowane budynki certyfikowane są w standardzie BREEAM na poziomie Very Good.