Firma Colquimica Adhesives jest obecna w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki od siedmiu lat. Ze względu na dynamiczny rozwój oraz zwiększenie mocy produkcyjnych, spółka zdecydowała się nie tylko na przedłużenie obecności w dotychczas wynajmowanej nieruchomości magazynowej, ale także na wynajem 3 800 m2 powierzchni usytuowanej w nowym budynku, który powstał dzięki pozyskaniu przez SEGRO nowego gruntu i rozbudowie poznańskiego parku logistycznego. W obiektach dedykowanych Colquimica Adhesives zastosowano zindywidualizowane rozwiązania techniczne zgodne ze specyfiką branży klienta. Jednym z nich jest zaprojektowanie części magazynowej z uwzględnieniem wyższych standardów odporności ogniowej – 20 000 MJ/m2.

- Decyzja o przedłużeniu umowy najmu powierzchni magazynowej i produkcyjnej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oraz o poszerzeniu działalności w nowym budynku, była podyktowana świetnymi relacjami z deweloperem oraz jego szybką reakcją na nasze potrzeby, wynikające z dynamicznego rozwoju. Od początku swojej obecności w Polsce firma notuje wzrost przychodów dzięki inwestycji w nowe moce produkcyjne, zwiększanie efektywności produkcji oraz w rozwój nowoczesnych produktów. Wspólnie z SEGRO w bardzo krótkim czasie znaleźliśmy rozwiązanie, które w pełni nas satysfakcjonuje i pozwala skupić się na tym, na czym znamy się najlepiej – podkreśla João Pedro Koehler, Prezes Zarządu Colquimica.

Colquimica Adhesives jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów klejów termotopliwych na rynkach Europejskim, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (EMEA) i od niedawna na rynku amerykańskim. W czterech fabrykach (w Portugalii, w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych) co roku produkowanych jest 65 tysięcy ton wysokiej jakości klejów, dostarczanych do 50 krajów na całym świecie.

- Cieszymy się, że nasz wieloletni klient, firma Colquimica Adhesives, zdecydował się na przedłużenie umowy najmu i ekspansję na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Jesteśmy przekonani, że zarówno dotychczasowo wynajmowany, jak i nowy obiekt spełnią oczekiwania przedsiębiorstwa, przyczyniając się do dalszego rozwoju jego działalności biznesowej – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki położony jest w bliskiej odległości od Poznania (10 km). Obiekty są usytuowane w okolicy węzła komunikacyjnego Komorniki – przy przecięciu autostrady A2 Moskwa-Berlin oraz drogi S5 z Poznania do Wrocławia. Gwarantuje to doskonałe połączenie z innymi regionami Polski oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników.