Jeden z największych światowych dostawców usług spedycyjnych i rozwiązań z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw – Damco, cześć Grupy A.P. Moller-Maersk, wynajął ostatni dostępny moduł na terenie Segro Logistics Park Prague – parku logistycznego położnego w pobliżu drogi ekspresowej R6, w odległości 12 km od centrum Pragi. Inwestycja oferuje ponad 100 000 m² istniejącej powierzchni magazynowej, która w chwili obecnej jest w pełni wynajęta. Potencjał rozwojowy parku wynosi ponad 250 000 m² powierzchni, która będzie znajdować się na 70-hektarowym obszarze. Atutami inwestycji jest strategiczna lokalizacja w pobliżu autostrady R6 i lotniska w Pradze. Wśród najemców parku znajdują się: Kuehne + Nagel, Ikea i PRO.MED.CS Praha.

David Plzák, Manager ds. Rozwoju SEGRO mówi: „Zależało nam na pozyskaniu Damco – jednego z największych logistyków na świecie, do portfolio naszych klientów. Dzięki przedmiotowej transakcji zrealizowaliśmy nasze założenia odnośnie całkowitego wynajęcia powierzchni w parku, dzięki czemu możemy rozpocząć prace nad kolejnymi obiektami.”

Miroslav Kotek, Starszy Konsultant w dziale powierzchni magazynowo-przemysłowych JLL komentuje transakcję: „Profesjonalizm i elastyczność najemcy oraz dewelopera pozwoliły nam sfinalizować negocjacje w bardzo krótkim czasie. Głównym kryterium wybór dla Damco, obok ceny i wysokiej jakość obiektu, była lokalizacja, w której firma działa już od ponad 12 lat.”

Praga jest jedną z kluczowych dla SEGRO lokalizacji w regionie Europy Centralnej, gdzie portfolio firmy obejmuje obecnie już 1 147 700 m². Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną podkreśla znaczenie rynku: „Czechy zajmują silną drugą pozycję w regionie. W 2014 ok. 75% transakcji zostało zawartych w Polsce i Czechach. Rynkiem interesują się także międzynarodowi inwestorzy – w pierwszym kwartale 2015 w Czechach zawarto transakcje o wartości 731 mln EUR w porównaniu z 458 mln EUR transakcji przeprowadzonych w Polsce”.

źródło: http://www.segro.com