Pod koniec bieżącego kwartału Panattoni zakończy projekt dla giganta e-commerce - Shein, jednego z największych sprzedawców odzieży na świecie. Globalna firma z siedzibą w Singapurze dynamicznie rozwija się w Europie, a efektem rosnącego wolumenu jest wynajęcie 54 200 m2 w Panattoni Park Wrocław South Hub - największym projekcie dewelopera na Dolnym Śląsku. Na terenie obiektu ma powstać ponad 2000 miejsc pracy, a lokalizacja pozwoli na sprawną obsługę pełnej gamy produktów firmy i dotarcie do większości rynków europejskich.

"Według prognoz wartość e-commerce dla branży modowej w Europie ma wzrosnąć z ok. 250 mld USD w 2022 r. do blisko 400 mld USD w 2025 r. Szybki rozwój tego rynku, a także chęć zabezpieczenia łańcucha dostaw napędzają zjawisko nearshoringu, czyli przenoszenia działań przez firmy azjatyckie bliżej finalnego odbiorcy, co jest szczególnie korzystne dla Polski. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w obsłudze dziesiątek branż, Panattoni jest gotowy zaoferować globalnym markom z Dalekiego Wschodu najwyższy standard obiektów, strategiczne lokalizacje oraz pewne rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej i ekologii. SHEIN zyska doskonałą platformę zarówno do realizacji procesów e-commerce, jak i realizacji celów ESG - mówi Damian Kowalczyk, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni.

Projekt dla Shein będzie certyfikowany w systemie certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie Excellent - najwyższym dostępnym na polskim rynku powierzchni przemysłowych, doskonale wpisując się zarówno w koncepcję "Go Earthwise with Panattoni", jak i cele najemcy. Shein zobowiązał się do zmniejszenia bezwzględnej emisji gazów cieplarnianych w całym swoim łańcuchu wartości o 25% do 2030 roku. W ramach Panattoni Park Wrocław South Hub firma otrzyma szereg rozwiązań w zakresie oszczędności energii i wody, a także emisji CO2. Ponadto pracownicy skorzystają z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych przestrzeni biurowych przetestowanych pod względem akustyki, jakości powietrza i dostępu do światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca do carsharingu.

W trzecim kwartale 2022 roku region Wrocławia cieszył się popytem na powierzchnię przemysłową na poziomie około pół miliona m2, co potwierdza niegasnącą popularność rynku. Potwierdza to również Panattoni, który we Wrocław South Hub - największej inwestycji dewelopera w regionie - wynajął już ponad 120 000 m2, zamykając pierwszy etap i komercjalizując połowę z planowanej powierzchni 247 000 m2. W ramach powstającego kompleksu ponad 75 000 m2 jest wynajęte przez globalnego operatora logistycznego DSV.

Inwestycja powstaje w Magnicach, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8, która przecina niemal cały kraj - od Białegostoku na północnym wschodzie do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (A8). Kompleks znajduje się również w pobliżu autostrady A4, umożliwiającej sprawne połączenie z krajami Europy Zachodniej. Międzynarodowy charakter inwestycji podkreśla czas zaledwie dwóch godzin, który dzieli ją od granic z Czechami i Niemcami.

Źródło:property-forum.eu