Zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej działalności logistycznej do centrum dystrybucyjnego znajdującego się zaledwie około 13 km od naszej poprzedniej lokalizacji. Wybór padł na okolice lotniska w Goleniowie, co znacząco zwiększa nasze możliwości operacyjne oraz optymalizuje procesy dystrybucyjne. Nowe centrum dystrybucyjne umożliwia nam również dobór dodatkowej powierzchni i planowanie dalszej ekspansji. To kluczowy krok w naszej strategii rozwoju, który umożliwi nam bardziej skalowalne zarządzanie naszymi operacjami logistycznymi – wyjaśnia Monika Pęksa, dyrektor ds. logistyki i administracji w PGD.

PGD zajęło ponad 2 tys. mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni biuro o powierzchni 165 mkw.

Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów to centrum logistyczne o powierzchni 7,5 tys. mkw. Park zlokalizowany jest przy Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów oraz w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej, skomunikowany z drogą ekspresową S6 i S3 oraz autostradą A6. Znajduje się w odległości 8 km od centrum Goleniowa i około 30 km od Szczecina.

Wraz z rozpoczętymi już działaniami w poprawę infrastruktury takimi jak: podwyższenie kategorii ILS do cat. II z zaangażowaniem środków Komisji Europejskiej z funduszu CEF realizowanego przez CINEA oraz rozbudowę terminala pasażerskiego, port lotniczy Szczecin – Goleniów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym lotniskiem dla kolejnych przedsiębiorców. Liczymy, że wszystkie te czynniki będą motorem napędowym do rozwoju zarówno naszego lotniska i całego województwa zachodniopomorskiego – komentuje Maciej Dziadosz, prezes zarządu i dyrektor Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów.