CTPark Opole, położony w przyjaznej podatkowo Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE) między Katowicami a Wrocławiem, był pierwszą inwestycją przemysłowo-logistyczną CTP w ramach jej polskiego portfolio w 2018 roku, a TitanX był jednym z dziewiczych najemców w parku, początkowo wynajmując 11 582 m2.  Powierzchnia firmy w Opolu wzrośnie teraz o 18 230 m2 wraz z rozpoczęciem przez CTP budowy nowego obiektu typu build-to-suit, który ma zostać oddany do użytku w październiku, oraz o kolejne 8 700 m2 w wyniku dwóch dodatkowych umów najmu do końca 2025 roku.

Dzięki statusowi SSE, CTPark Opole może oferować zachęty podatkowe dla firm decydujących się na lokalizację w tym rejonie, będącym częścią największego regionu przemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Park jest położony na północny zachód od Opola, w pobliżu północnej obwodnicy łączącej się z autostradą A4, która łączy południe Polski z Niemcami i jest oddalona o 56 km od granicy z Czechami. 

Bogi Gabrovic, CFO w CTP Polska powiedział: "Trwająca ekspansja polskiego portfolio CTP odzwierciedla utrzymujące się zapotrzebowanie na wysokiej jakości powierzchnie przemysłowe i logistyczne w tym regionie. TitanX jest doskonałym przykładem tego, że nasi partnerzy biznesowi w pełni wykorzystują możliwości ekspansji CTP, co potwierdza ich zaufanie do naszej zdolności wspierania ich ciągłego i długoterminowego rozwoju. Duże zainteresowanie najemców wynika z trendów sektorowych, takich jak "nearshoring" łańcuchów dostaw i produkcji bliżej rynków konsumenckich, w połączeniu z niskim wskaźnikiem pustostanów wynoszącym 4,1%. Oznacza to, że polski sektor nieruchomości przemysłowych i logistycznych będzie nadal osiągał dobre wyniki na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej."

Cedric Huslin, CEO TitanX dodał: "Z powodzeniem osiedliliśmy się w Opolu jeszcze w 2018 roku, a nasza późniejsza ekspansja w tym miejscu stanowi nowy kamień milowy dla rozwoju TitanX w Europie. Opole służy jako centralny ślad w Europie, skutecznie obsługując zarówno naszych regionalnych, jak i międzynarodowych klientów, jednocześnie zapewniając wykwalifikowaną i wysoce zaangażowaną siłę roboczą, która napędza przyszłość TitanX. Nasz nowy zakład w CTPark Opole będzie stanowił podstawę naszej strategii konsolidacji pozycji lidera w dziedzinie zarządzania termicznego, przy jednoczesnym opracowywaniu innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań, które przyspieszą działania zmierzające do stworzenia bardziej ekologicznego i zrównoważonego transportu."

CTP jest na dobrej drodze do realizacji ponad 80 000 m2 nowej powierzchni w CTPark Opole, która zostanie oddana do użytku na początku 2024 roku. Obecni najemcy to Raben, UFI Filters, International Automotive Components (IAC) i ostatnio ELSTEEL, jeden z wiodących dostawców niskonapięciowych obudów elektrycznych, który wybrał park na swoją polską siedzibę.

Zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju CTP, CTPark Opole efektywnie wykorzystuje energię, wodę i inne zasoby naturalne, w celu zminimalizowania wpływu parku na środowisko. System zarządzania budynkiem kontroluje i monitoruje zużycie energii, pozwalając najemcom na optymalizację zużycia i zmniejszenie kosztów energii tam, gdzie jest to możliwe. Wszystkie budynki w portfolio CTP posiadają certyfikat BREEAM oraz dachy przygotowane do instalacji systemów fotowoltaicznych, co ułatwia dostęp do odnawialnych źródeł energii.

Źródło:property-forum.eu