W połowie roku 2017 Waimea planuje oddać do użytkowania Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka oraz pierwszy etap Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Zaplanowane są także kolejne inwestycje w województwie zachodniopomorskim. Na początku 2017 roku na działce o powierzchni 16,7 ha rozpocznie się budowa Waimea Logistic Park Stargard, będzie to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 tys. mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. Obecnie wynajęte zostało już ponad 10 tys. mkw.

W lipcu 2017 roku rozpocznie się budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Port Morski. Docelowo inwestycja w Porcie Morskim Szczecin będzie oferować 48 tys. mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

Ważną zaletą lokalizacji inwestycji Waimea Holding, co podkreślają współpracujący ze spółką najemcy oraz firmy doradcze, jest dostępność pracowników w regionach, gdzie realizowane są inwestycje. Rozwój rynku handlu i produkcji w kraju wpływa na rosnący z roku na rok popyt na powierzchnie magazynowo-produkcyjne. Dobra kondycja polskiego rynku magazynowego znajduje swoje odzwierciedlenie w bardzo wysokiej aktywności najemców. Na wysoką konkurencyjność polskiego rynku dodatkowo wpływają stale poprawiająca się infrastruktura drogowa oraz korzystne położenie kraju w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie bez znaczenia jest dynamiczny rozwój e-handlu oraz tendencja skrócenia drogi dotarcia towaru do klienta.

Spółka Waimea Holding od 2010 roku realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych.

źródło: http://www.propertynews.pl/