Obie firmy rozpoczęły współpracę w 2022 roku, kiedy TVM Transport & Logistics wynajęła 2 500 mkw. powierzchni magazynowej w SEGRO Park Tychy, Strefowa. Pozytywne doświadczenia skłoniły spółkę do rozszerzenia współpracy z SEGRO i wynajęcia wrocławskiej lokalizacji.

Niestandardowa powierzchnia magazynowa

Nowa przestrzeń magazynowa o łącznej powierzchni 1 600 mkw. wyróżnia się niestandardową konfiguracją. Dostęp do aż dwunastu ramp i jednej bramy zero ułatwi klientowi wykonywanie dużej liczby operacji załadunkowo-rozładunkowych. Magazyn we Wrocławiu będzie ósmym punktem przeładunkowym TVM na mapie Europy i zostanie wykorzystany do obsługi zarówno samochodów dostawczych, jak i ciężarowych.

SEGRO, jako właściciel i zarządca budynku, zapewnia ciągłość procesów poprzez bieżącą kontrolę i dbałość o aspekty techniczne. Dobrze zorganizowana część biurowo-socjalna gwarantuje wysoki komfort pracy. Całodobowa ochrona, system kontroli dostępu oraz innowacyjne rozwiązania, takie jak automatyczny odczyt tablic rejestracyjnych, dbają o bezpieczeństwo. Zabezpieczenia przeciwpożarowe spełniają standardy bezpieczeństwa TVM i zapewniają odpowiednią ochronę powierzonych towarów.

Adam Biłka, Wiceprezes Zarządu TVM Transport & Logistics komentuje:

"Rozwój infrastruktury przeładunkowej to jeden z kluczowych elementów strategii biznesowej naszej firmy. Lokalizacja nowego magazynu jest dla nas niezwykle istotna, ponieważ na co dzień obsługujemy wiele zleceń transportowych w okolicach Wrocławia. Nowy punkt rozwinie sieć połączeń stałych linii transportowych, co przełoży się na usprawnienie przepływu ładunków i podniesienie jakości świadczonych przez nas usług. Dodatkowo, skróci czas transportu (Transit Time) do naszych południowych i zachodnich sąsiadów oraz zwiększy elastyczność ofertową. Położenie magazynu w pobliżu stolicy Czech, która jest dla nas istotnym obszarem pod kątem liczby realizowanych zleceń transportowych, stanowi dodatkowy atut. Należy również podkreślić, że Dolny Śląsk jest nasycony inwestycjami niemieckich spółek, co generuje znaczące zapotrzebowanie na usługi transportowe w kierunku zachodnim."

Zarówno TVM, jak i SEGRO dbają o zrównoważony rozwój. W budynku zastosowano rozwiązania zgodne z programem Odpowiedzialne SEGRO, mające na celu wspieranie niskoemisyjnego transportu. TVM Transport & Logistics korzysta z oświetlenia LED i ma dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Spójna strategia obu firm w zakresie troski o środowisko naturalne buduje długofalową współpracę