Na cele produkcyjne i magazynowe przeznaczone będzie ponad 4,7 tys. mkw., wraz z aneksem socjalnym na terenie magazynu. Część biurowa zajmie około 600 mkw. Obiekt jest w trakcie budowy. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja CBRE.

Hala będzie miała 11,5 m wysokości. Ze względu na specyfikę działalności zastosowane zostaną dodatkowe przewietrzenia hali poprzez klapy dymowe. Energia elektryczna będzie dostarczana z paneli fotowoltaicznych zamieszczonych na dachu magazynu. Powierzchnie biurowe będą dobrze doświetlone dzięki dużym przeszkleniom.

Systematycznie dołączają do nas kolejni najemcy z różnych branż. W każdym przypadku staramy się dopasować obiekty do ich indywidualnych wymagań. Jednocześnie w ramach całej inwestycji stosujemy szereg nowoczesnych rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko, zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia poziomu zerowego śladu węglowego – wyjaśnia Tomasz Pietrzak, leasing director Poland w MLP Group.

Na dachach budynków MLP Poznań West została umieszczona instalacja fotowoltaiczna, której łączna moc wyniesie 482 kWp. Budynek dla nowego najemcy jest w obecnie trakcie uzyskiwania certyfikatu BREEAM.

Wybór MLP Poznań West w Dąbrówce, to nie tylko odpowiadająca klientowi lokalizacja, ale również oferowane przez MLP warunki techniczne. Ważnym aspektem był wymóg, by obiekt spełniał standardy zrównoważonego rozwoju oraz zapewniał wysokiej jakości przestrzeń dla pracowników - powiedziała Karolina Galas, szefowa poznańskiego biura CBRE.

Park MLP Poznań West docelowo dostarczy około 150 tys. mkw. przestrzeni magazynowo-biurowej. Centrum logistyczne jest zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, 7 km od węzła z autostradą A2. Za realizację obiektów magazynowych w ramach projektu MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P.