Inwestycja obejmie ponad 5 tys. mkw. powierzchni w ramach 2-hektarowej działki położonej w obrębie międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ważnym atutem projektu jest lokalizacja przy drodze dojazdowej do podrzeszowskiego lotniska w Jasionce nr. 869, która do końca 2015 roku ma zostać rozbudowana tak, że będzie biegła równolegle do A4 i połączy Węzeł Rzeszów Zachód i Węzeł Jasionka, umożliwiając łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska.

 

Zakres usług będzie obejmował pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych - DGR, przesyłek wartościowych – VAL, przesyłek łatwopsujących się - PER  oraz o nietypowych gabarytach. Magazyn cargo wyposażony w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek, zaoferuje wysokiej jakości obsługę przesyłek lotniczych, w przyszłości także z przeładunkiem na transport kolejowy. Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą także klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych.

 

Waimea Holding S.A. specjalizuje się w budowie centrów logistycznych i produkcyjnych. Firma zrealizowała dotychczas m. in.: North-West Logistic Park w Szczecinie, który jest parkiem magazynowo-produkcyjnym o powierzchni 64 000 mkw. Terminal w Rzeszowie-Jasionce został zaprojektowany w taki sposób, by realizowac wszelkie zadania związane z lotniczym transportem towarowym: zarówno przez samoloty "cargo", które posługują się zespołem jednostek ładunkowych, jak i nietypowe maszyny jakim jest na przykład Antonow An-124.