Budowa hali F jest mocno zaawansowana. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, zakończono budowę fundamentów, wykonywana jest konstrukcja stalowa oraz konstrukcje pod bramy wjazdowe. Kolejnym etapem będzie zadaszenie hali oraz rozpoczęcie prac wykończeniowych, w tym instalacja wszystkich sieci. Trwają również prace związane z przygotowaniem terenu pod drogi, place manewrowe i parkingi. Najemcami obiektu zostały dwie firmy: Pekaes oraz DTS Transport. Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowane jest pod koniec kwietnia tego roku.

Waimea Logistic Park Bydgoszcz to jedno z największych centrów logistyczno-produkcyjnych w Bydgoszczy, które zajmie powierzchnię ponad 93 tys. mkw. Docelowo powstanie 6 hal dla klientów prowadzących produkcję oraz skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wybudowana zostaną parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, place manewrowe, zabudowa towarzysząca i park zieleni. Termin oddania do użytkowania całej inwestycji zapowiadany jest na połowę 2021 roku.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Trasko-Inwest. Inwestorem kompleksu jest spółka celowa Waimea Logistic Park 4 należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding.

 

 

Źródło: Eurobuild CEE