7R Park Wrocław West II to przyjazny środowisku, niskoemisyjny projekt 7R realizowany w ramach nowej strategii dekarbonizacji dewelopera. Cały park został wynajęty firmie Yusen Logistics, oferującej kompleksową obsługę agencji celnej, szeroki zakres usług logistycznych i spedycyjnych, a także usługi w dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce. Obiekt zajmie blisko 42 000 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 1 000 mkw. powierzchni biurowej. 7R w transakcji od strony prawnej doradzała kancelaria DLP Duch, Lisicki i Wspólnicy. Z kolei firmie Yusen doradzała firma JLL.

"Szukaliśmy powierzchni magazynowej na najwyższym poziomie. Ekologiczne rozwiązania, które pozwalają nam dbać o środowisko są dla nas niezwykle ważne. Wśród naszych priorytetów była również strategiczna lokalizacja i nastawienie dewelopera na współpracę. Potrzeby te zostały w pełni zaspokojone przez 7R w projekcie w Kątach Wrocławskich" - komentuje Marek Więckowicz, Dyrektor Zarządzający Yusen Logistics.

"W 7R Park Wrocław West II opracowaliśmy rozwiązania, które znacząco obniżą operacyjną emisję CO2 budynku. To projekt zbudowany z myślą o przyszłości, położony w doskonałej lokalizacji" - powiedziała Magdalena Kostjan, Regional Leasing Director w 7R.

7R Park Wrocław West II to projekt zrealizowany w duchu zrównoważonego rozwoju. Powstaje w Kątach Wrocławskich w doskonałej lokalizacji: magazyn zapewni bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (węzeł Kąty Wrocławskie). Generalnym wykonawcą inwestycji jest Kajima Poland, firma podejmująca różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Planowany termin zakończenia inwestycji to II kwartał 2024 roku.

Przyjazne dla środowiska rozwiązania mają zapewnić oszczędność energii, obniżyć koszty mediów i zmniejszyć ślad węglowy. 7R zdecydowało się zmniejszyć emisję CO2 o ponad 50 proc. w porównaniu z budynkami zaprojektowanymi wyłącznie na podstawie warunków technicznych zgodnie z wymogami polskiego prawa budowlanego.

Zastosowane rozwiązania techniczne obejmowały wysokowydajne oświetlenie LED, zwiększoną szczelność budynku, ulepszoną specyfikację systemów ogrzewania i wentylacji wyposażonych w systemy odzysku ciepła, a także wysokowydajne pompy ciepła oraz system paneli fotowoltaicznych. 7R Park Wrocław West II zostanie również wyposażony w rozbudowany system zarządzania i kontroli BMS. Wszystko to pozwoli 7R ubiegać się o certyfikację BREEAM na najwyższym poziomie Outstanding.

źródło:europaproperty.com