Transakcje w budynku nr 2 obejmują nową umowę najmu 9 tys. mkw. oraz przedłużenie umowy najmu 24 tys. mkw.

Moto-Profil rozpoczął współpracę z Prologis ponad pięć lat temu. Spółka postawiła wówczas na dynamiczny rozwój i koncentrację na trzonie prowadzonej działalności, przekazując wszelkie kwestie związane z zarządzaniem obiektem magazynowym partnerowi zewnętrznemu. Na dzień dzisiejszy w obiekcie pracuje ponad 500 osób, obsługującyh dziennie dostawy do sieci 1000 partnerów handlowych, którzy dostarczają towary do ponad 11 tys. warsztatów samochodowych na terenie całej Polski.

- Przedłużenie i rozszerzenie współpracy o wynajem dodatkowych 9 tys. metrów kwadratowych to jednoznaczne potwierdzenie, że wybór Prologis jako partnera i Prologis Park Chorzów jako strategicznej lokalizacji naszego krajowego centrum logistycznego pięć lat temu był słuszną decyzją i skutecznym rozwiązaniem biznesowym. Jestem przekonany, że przed nami kolejne lata wzajemnego rozwoju i dalszej ekspansji – komentuje Bogumił Papierniok, dyrektor zarządzający Moto-Profil.

- Cieszy nas, że polskie firmy budują swoją przewagę w oparciu o usługi i ofertę Prologis – dodaje Piotr Brycki, leasing manager Prologis na Polskę.

W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

- Renegocjacja umowy najmu dla firmy Moto-Profil to dobry przykład rozwiązania, w którym obie strony tylko zyskują. Atrakcyjne warunki najmu w połączeniu z wyśmienitą lokalizacją obeiktu i wysokim standardem usług oznaczają stabilny rozwój działalności biznesowej - ocenia Maciej Cieliczko, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych agencji.


Prologis Park Chorzów to centrum dystrybucyjne o łącznej powierzchni 235 000 mkw. Kompleks leży na zachodnich krańcach Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Ukrainę z Niemcami oraz 15 kilometrów od Węzła Gliwice-Sośnica – skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce.