Robbert Heekelaar, vice president of architecture and emerging technologies, poruszył ten temat w podcaście (http://bit.ly/Innovation-Podcast-Prologis-Labs)

Trzy kluczowe kwestie, o których warto wiedzieć:

Innowacje w skali całej branży pojawiają się szybko Chodzi o to, aby być o krok dalej niż przyszłość Sukces osiąga się wtedy, gdy zmiana wynika z przemian kulturowych (odzwierciedla rzeczywisty sposób myślenia)

To, jak poważnie Prologis podchodzi do wprowadzania zmian w odpowiedzi na te, które zachodzą w branży, dowodzą działania. „Nie wprowadzamy innowacji jako celu samego w sobie ani jako narzędzia marketingowego. Zaczynamy od podstaw. Chcemy zmieniać naszą organizację tak, aby mieć pewność, że jesteśmy przygotowani na kolejny wielki krok” mówi Robbert Heekelaar.

W listopadzie, Prologis Labs otworzyło w San Leandro obiekt o powierzchni 1300 metrów kwadratowych, w którym możliwe jest przeprowadzanie testów i eksperymentów w zakresie innowacji magazynowych. Jak mówi Robbert „W laboratorium mogą być prowadzone eksperymenty także z udziałem najemców, gdzie w środowisku testowym możemy sprawdzić rozwiązania dostarczane przez dostawców.”

Uzupełnieniem laboratorium jest również wirtualna platforma testowa, gdyż niektórych eksperymentów po prostu nie trzeba przeprowadzić w magazynie – przykładem jest blockchain, w przypadku którego powierzchnia magazynowa nie jest konieczna. „Analogiczną sytuację mamy w przypadku technologii BIM czy też w tworzeniu cyfrowego „bliźniaka” magazynu. Do tego rodzaju testów nie jest konieczne środowisko stacjonarne, dlatego wykonujemy je na naszej wirtualnej przestrzeni testowej. Oba laboratoria są ze sobą zintegrowane i prowadzone przez ten sam zespół”.

Prologis już od pewnego czasu sukcesywnie przeprowadza zmiany organizacyjne, aby przygotować się na przyszłość. Skupienie się na innowacjach jest niezbędnym działaniem, żeby utrzymać wiodącą pozycję rynkową i być o krok dalej niż przyszłość.

Laboratorium w San Leandro i wirtualna przestrzeń testowa umożliwiają inicjowanie eksperymentów zarówno w naszych lokalizacjach, jak i poza nimi, z udziałem najemców i dostawców. Zapewniają także narzędzia do zbadania wszystkich dostępnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju i wzmocnienia pozycji konkurencyjnej naszych najemców.

 

 

Źródło: Prologis