Nowa umowa to ekspansja klienta względem istniejącego budynku 2A, którego łączna powierzchnia wynosi 32 032 metrów kwadratowych. Budynek 2B będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pod koniec drugiego kwartału, kiedy magazyn zostanie oddany do użytku, CERVA GROUP będzie wynajmować w parku łącznie 41 849 metrów kwadratowych powierzchni. Nowo powstający magazyn to ostatnia inwestycja w Prologis Park Prague-Airport – parku logistycznym składającym się zarówno z obiektów typu build-to-suit, jak i budynków spekulacyjnych. Na jego terenie znajduje się pięć budynków o łącznej powierzchni prawie 136 000 metrów kwadratowych, z czego wynajęte jest 92 procent.

„Minęło nieco ponad pięć lat, odkąd zaczęliśmy realizować inwestycje w Prologis Park Prague-Airport. Dzięki znakomitej lokalizacji i najwyższej jakości budynków, a także dedykowanemu zespołowi Prologis, park od zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Możliwości rozbudowy jednego z najbardziej wydajnych parków z naszego czeskiego portfolio szybko się kurczą. Cieszymy się, że nasz obecny klient, CERVA GROUP, skorzystał z tej wyjątkowej okazji” – powiedział Martin Balaz, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację.


„Wynajęcie wysokiej jakości magazynu w tak doskonałej lokalizacji logistycznej, w jakiej położony jest Prologis Park Prague-Airport, staje się coraz trudniejszym zadaniem. Dzięki współpracy z Prologis, naszym wieloletnim partnerem, mogliśmy zrealizować nasze założenia w zakresie rozwoju, znajdując dodatkową powierzchnię w jednym z najbardziej pożądanych parków logistycznych w regionie” – powiedział Tomáš Míka, logistic director, CERVA GROUP a.s.

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy się z autostradami D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy znajdujący się na terenie samego parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.

 

 

Źródło: Prologis