Cztery taktyki realizacji zadań w branży nieruchomości logistycznych

Obecnie jednym z najszerzej omawianych tematów wśród operatorów nieruchomości logistycznych jest dostęp do wykwalifikowanych pracowników i ich zatrzymanie. Nie dość, że tendencje w zakresie zatrudnienia wpływają na strategie rekrutacyjne i lokalizacyjne, to jeszcze pozyskiwanie nowej lojalnej siły roboczej staje się coraz trudniejsze.

Znaczenie personelu zatrudnionego w magazynach wzrosło dopiero w ostatniej dekadzie. Przy wyborze nieruchomości kluczowym wymogiem w 12 państwach europejskich, w których prowadzimy działalność, jest dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Nasze najnowsze badanie skupia się na utworzeniu czytelnego obrazu interakcji w zakresie zatrzymania pracowników w branży nieruchomości logistycznych. Badanie to przeprowadzono w oparciu o nasze portfolio o łącznej powierzchni ponad 16 mln metrów kwadratowych, liczne rozmowy z wieloma z naszych około 700 klientów i  zebrane,  zastrzeżone dane firmy.

W badaniu tym przyglądamy się także dokładniej szeregowi inicjatyw podejmowanych przez inwestorów w branży nieruchomości, które dotyczą pracowników, jak na przykład zapewnienie transportu, dodatkowych udogodnień czy odpowiedniego wyposażenia.

Poniżej prezentujemy cztery kluczowe taktyki , które operatorzy nieruchomości logistycznych powinni stosować w celu pozyskiwania, szkolenia i zatrzymywania pracowników:

- lepsze połączenia transportowe: dojazd do pracy musi być jak najbardziej efektywny

- więcej udogodnień wyższej jakości: wraz ze wzrostem kwalifikacji zawodowych coraz ważniejsze stają się udogodnienia

- kariera w sektorze logistycznym i zaangażowanie społeczne: długoterminowa inicjatywa poprawia ogólny wizerunek sektora logistycznego i tworzy trwałe rozwiązania

- poprawa charakterystyki budynku: podstawowy element przyjemnego i zdrowego miejsca pracy zależy od otoczenia obiektu

W badaniu analizujemy to, w jaki sposób kształtuje się zapotrzebowanie na pracowników w magazynach – z powodu automatyzacji i niedoboru pracowników zmienia się struktura personelu – i sprawdzamy, czy szerszy zakres kwalifikacji zawodowych niezbędnych do pracy w magazynie oznacza, że znalezienie odpowiednich pracowników stanowi wyzwanie. Nieruchomości logistyczne mogą ułatwić pokonywanie wielu obecnych wyzwań i zapewnić rozwiązania na przyszłość.

Dowiedz się więcej z raportu Prologis: https://www.prologiscee.eu/pl/logistics-industry-research/najlepsze-rozwiazania-w-zakresie-pozyskiwania-szkolenia-i-zatrzymywania

 

Źródło: Prologis