Firma będzie korzystać nie tylko z ponad 31 tys. mkw. powierzchni przemysłowej, ale także biurowej o powierzchni ok. 1200 mkw. zaprojektowanej przez pracownię architektoniczną ARCH-DECO z Gdyni. Przestrzeń została przygotowana z myślą o komforcie pracowników, co obejmuje akustykę, jakość powietrza i dostęp do naturalnego światła. Na terenie inwestycji znajduje się ponad 37 000 mkw. terenów zielonych.

"W Reynaers Aluminium produkcja opiera się na rygorystycznej kontroli jakości na każdym etapie, a kluczem do wydajności firmy jest obiekt produkcyjno-magazynowy dostosowany do jej działalności. Cieszymy się, że byliśmy w stanie dostarczyć centrum, które doskonale spełnia potrzeby działalności firmy, a jednocześnie spełnia rygorystyczne wymagania dotyczące przyjazności dla środowiska i energooszczędności. Ta wymagająca i efektywna inwestycja to także kolejny krok w zielonej rewolucji, którą przechodzi cała branża, ponieważ produkty Reynaers Aluminium odgrywają kluczową rolę w dążeniu rynku nieruchomości do zrównoważonego rozwoju i ograniczania emisji CO2 do atmosfery" - mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

W fabryce działać będą cztery linie technologiczne, w tym trzy do malowania i jedna do anodowania komponentów. Na własne potrzeby firma zainstalowała jednostkę Demi Station dostarczającą wodę demineralizowaną, a także oczyszczalnię ścieków WWT. Produkcja zakładu opiera się na przyjaznych dla środowiska liniach do malowania i anodowania bez użycia chromu. Część zapotrzebowania na energię elektryczną mają zaspokajać panele słoneczne zainstalowane na dachu. Dodatkowo, pompy ciepła będą wykorzystywane do ogrzewania budynku biurowego.

Fabryka Reynaers Aluminium znajduje się tuż przy drodze ekspresowej S8, co oznacza, że do centrum Warszawy można dojechać w około 30 minut, a droga zapewnia również łatwy dostęp do kluczowych ośrodków w kraju.