Sepia Investment Management rozpoczyna realizację unikalnego na polskim rynku konceptu. City Link to wielofunkcyjne parki biznesu oferujące elastyczne powierzchnie wystawienniczo - handlowe połączone z modułami magazynowymi i biurowymi. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie między innymi wśród przedstawicieli branży e-commerce na reprezentacyjną powierzchnię służącą dystrybucji wielokanałowej. Taki model doskonale sprawdza się już w niektórych krajach europejskich (np. w Czechach) dlatego należy się spodziewać, że również u nas zapotrzebowanie na tego typu projekty w najbliższych latach znacząco wzrośnie, gdyż od kilku lat w Polsce systematycznie przybywa sklepów internetowych. Z raportu opublikowanego przez Bisnode wynika, że obecnie jest ich około 20 tys., podczas gdy w 2006 r. było ich zaledwie 2,6 tys. Według prognoz do końca 2020 r. liczba ta może sięgnąć 30 tys.

- Wartość polskiego rynku e-handlu szacowana jest obecnie na 35 mld zł, a do końca tej dekady może wzrosnąć nawet do 60 mld zł. Od kilku lat wzrosty utrzymują się na poziomie dwucyfrowym, a Polska stała się liderem pod względem dynamiki wzrostu i piątym największym rynkiem e-commerce w Unii Europejskiej, goniąc takich gigantów jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Włochy. To stwarza ogromne możliwości, ale też wyzwania, jednym z nich jest zapewnienie przedstawicielom branży e-commerce odpowiednich miejsc - powierzchni, gdzie mogliby prowadzić swoją działalność – mówi Artur Braniec, dyrektor ds. inwestycji i najmu w Sepia IM.

Pomijając zachodnioeuropejskich gigantów branży e-commerce większość polskich sklepów internetowych to małe i średnie przedsiębiorstwa, potrzebujące mniejszych powierzchni, ale za to świetnie zlokalizowanych, aby w jak najkrótszym czasie dostarczać towar do klientów. Według październikowego raportu Cushman & Wakefield w Warszawie, która jako relatywnie niewielki rynek odnotowuje w ostatnich latach wyższe tempo wzrostu w dziedzinie e-commerce zapotrzebowanie na miejską powierzchnię logistyczną może wzrosnąć do 2021 r. blisko dwukrotnie.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą właśnie projekty City Link realizowane przez Sepia Investment Management i współpracujących z nią inwestorów. Modułowe powierzchnie City Link pozwalają za zaprojektowanie sklepów, showroom’ów, punktów obsługi klienta, magazynów i biur. Witryny na frontowych elewacjach gwarantują doskonałą ekspozycję oferowanych towarów lub usług. Co jeszcze ważniejsze, najemcą City Link można stać się już od ok. 400 m2 nowoczesnej, wielofunkcyjnej powierzchni. Warszawski park City Link zostanie wkrótce wybudowany przy Al. Krakowskiej, planowane są także parki we Wrocławiu i Katowicach, które będą równie atrakcyjnie skomunikowane z centrami tych miast.