Autodoc Logistics, firma zajmująca się dystrybucją części i akcesoriów motoryzacyjnych, jest kolejnym najemcą w Park Szczecin Trzebusz z 26 532 mkw. powierzchni magazynowej i dwuletnim okresem najmu. Autodoc Logistics jest częścią Grupy Autodoc, która działa na 27 rynkach europejskich i zatrudnia łącznie ponad 5 000 pracowników w sześciu lokalizacjach.

Druga umowa zawarta przez Savills IM w Park Szczecin Trzebusz to przedłużenie umowy najmu. Firma Hegen Europe, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji sprzętu sportowego oraz akcesoriów do domu i ogrodu, zdecydowała się powiększyć swoją obecną powierzchnię o 3 242 mkw. powierzchni magazynowej. Na mocy nowej umowy zawartej na okres trzech lat, firma wynajmie łącznie prawie 13 000 mkw. powierzchni w parku logistycznym w Szczecinie.

Gabriela Matysek-Mazurczak, Asset Manager w Savills IM Polska, powiedziała: "Jesteśmy dumni z faktu, że nasz kompleks logistyczny, Park Szczecin Trzebusz, jest uznawany za atrakcyjny przez tak wielu nowych najemców, a jednocześnie nasze relacje z obecnymi najemcami pozostają tak silne jak zawsze. Świadczy to o doskonałej lokalizacji parku, jakości oferowanej powierzchni magazynowej i naszej efektywnej codziennej pracy jako asset managera. Ogromną satysfakcję daje nam podpisanie umów najmu na prawie 30 000 mkw. w warunkach wyraźnego spowolnienia obserwowanego na rynku magazynowym. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój biznesu w naszym regionie. Chcielibyśmy również podziękować naszym partnerom, Autodoc Logistics i Hegen Europe, za okazane zaufanie".

Podczas transakcji firmie Savills IM w kwestiach związanych z umową najmu doradzała firma 7R, a Kancelaria DPPA Legal Grzonek Świdnicki sp. k. oferowała wsparcie prawne. Autodoc Logistics reprezentowała firma doradcza AXI IMMO.

Hubert Walczak, Dyrektor ds. Strategii Łańcucha Dostaw i Członek Zarządu Autodoc Logistics Polska, skomentował: "Nowy magazyn w Park Szczecin Trzebusz jest doskonałym uzupełnieniem naszej działalności logistycznej w Polsce i pozwala nam skonsolidować najwyższe standardy obsługi, do których przyzwyczaili się nasi klienci w całej Europie - pełne zorientowanie na klienta i najszerszy asortyment produktów. Nasza działalność rozwija się i chcemy dalej umacniać naszą wiodącą pozycję w branży, wykorzystując te mocne strony wraz z naszymi wspaniałymi pracownikami w Szczecinie".

Anna Gawrońska, Consultant, Industrial & Logistics, AXI IMMO, dodała: "Mieliśmy przyjemność reprezentować Autodoc Logistics w poszukiwaniu nowej powierzchni magazynowej w rejonie Szczecina. Kluczowe wymagania klienta obejmowały bliskość poprzedniej lokalizacji i natychmiastową dostępność. Spośród wybranych nieruchomości, kompleks logistyczny Park Szczecin Trzebusz okazał się najbliższy oczekiwaniom klienta. Chcielibyśmy pogratulować obu stronom partnerstwa".

Park Szczecin Trzebusz to projekt logistyczny oddany do użytku w 2019 roku. Obiekt oferuje łącznie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej przy ul. Cynkowej, w dzielnicy Dąbie we wschodniej części Szczecina. Atutem lokalizacji jest dostęp do bezpośredniego zjazdu z autostrady A6, która łączy Szczecin z Berlinem. Nieruchomość jest również dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S3, drogą krajową nr 10, lotniskiem Szczecin-Goleniów oddalonym o ok. 30 km oraz portem morskim. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się Podstrefa Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Powierzchnia magazynowa w Park Szczecin Trzebusz składa się z dwóch budynków klasy A, wyposażonych w oświetlenie LED, ogrzewanie gazowe, instalację tryskaczową, strefę dokową z rampami i bramami wjazdowymi z poziomu gruntu, monitoring CCTV, a także system zarządzania dostępem pojazdów. Powierzchnię można zaadaptować zarówno do celów magazynowych, jak i lekkiej produkcji. Nieruchomość posiada również place manewrowe i parkingi. Obiekt, należący do portfolio Savills IM, otrzymał certyfikat BREEAM International New Construction.

źródło:property-froum.eu