Portfel składa się z 7R Park Poznań East i 7R Park Sosnowiec. W obrębie 7R Park Poznań East znajduje się jeden budynek logistyczny o powierzchni 22 tys. 458 mkw. 7R Park Sosnowiec obejmuje trzy budynki o łącznej powierzchni najmu 22 tys. 386 mkw. Wszystkie cztery nieruchomości zostały wybudowane w 2019 roku przez 7R w ramach partnerstwa joint venture i są w pełni wynajęte przez dobrze zbilansowaną grupę 10 najemców, wśród których są InPost, No Limit, TI Automotive i Rhenus. Średnia długość umowy najmu to pięć lat.

7R Park Poznań East i 7R Park Sosnowiec to nowoczesne ekologiczne magazyny w doskonałych lokalizacjach. Udana sprzedaż tego portfela potwierdza, że ​​wysokiej jakości nieruchomości magazynowe są znaczącymi aktywami inwestycyjnymi - mówi Łukasz Jachna, chief capital markets officer, członek zarządu 7R.

Oba aktywa są dobrze zlokalizowane w obrębie głównych polskich węzłów logistycznych i mają bardzo dobry dostęp do europejskich korytarzy transportowych. Poznań/Swarzędz korzysta z połączenia z polską siecią drogową poprzez drogę krajową 92, drogę ekspresową S5 oraz autostradę A2. 7R Park Poznań East znajduje się również w bliskim sąsiedztwie intermodalnego terminalu kontenerowego i polskiej fabryki Volkswagena. Budynek oferuje rozwiązania, które znacznie obniżają koszty energii i ogrzewania. Wyposażony jest w oświetlenie LED, wentylację mechaniczną oraz ochronę przeciwpożarową najwyższego standardu.

Sosnowiec jest węzłem transgranicznym w regionie Górnego Śląska, w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją. Ma połączenie z autostradą S1, która łączy się w pobliżu z autostradą A4. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami ekobudynku 7R; zainstalowano w nim m.in. panele fotowoltaiczne i ładowarki do samochodów elektrycznych.

Transakcja była rzadką okazją do nabycia w Polsce portfela logistycznego o jakości spełniającej warunki inwestora instytucjonalnego i zapewniającego dostęp do dwóch coraz bardziej atrakcyjnych polskich podrynków. Spodziewamy się, że trwający wzrost gospodarczy w Polsce w nadchodzących latach wywoła zwiększony popyt na dobrze zlokalizowaną i wysokiej jakości powierzchnię logistyczną - komentuje transakcję Wojciech Szymaniuk, transaction manager CEE w CBRE Investment Management.

CBRE Investment Management zarządza aktywami o wartości 12,3 mld euro i obiektami o powierzchni najmu 7 mln mkw. znajdującymi się w 11 krajach.