To był dla nas rekordowy kwartał pod względem popytu, nowej podaży i niskiej liczby pustostanów w Europie. Mamy solidne portfolio wzmocnione przez wzrost stawek czynszowych i duży apetyt rynkowy na powierzchnie magazynowe, co daje wiatr w żagle planowanym przez nas inwestycjom w grunty i budowom typu build-to-suit - podkreślił Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę.

Wynajęta powierzchnia w obiektach Prologis to łącznie 243 tys. 840 mkw. Wśród kluczowych transakcji najmu znalazły się najem 27,8 tys. mkw. w Prologis Park Budapest Budaors DC1 na Węgrzech i 17,7 tys. mkw. w Prologis Park Prague - Airport DC4 & DC5 w Czechach. Na trzecim miejscu znalazła się transakcja w Polsce - najem 12,2 mkw. w Prologis Park Poznań DC3. 

Wśród nowych inwestycji (ich łączna powierzchnia najmu w całej Europie wyniosła 174 tys. 730 mkw), znalazły się projekty w Czechach i Niemczech. Dwie z nich to projekty typu build-to-suit (Prologis Park Dortmund, Niemcy; Prologis Park Interporto Bolonia, Włochy), a siedem to obiekty spekulacyjne, będące odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów.

Prologis w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021 roku kupił w Europie dziewięć gruntów inwestycyjnych o łącznej powierzchni 285 tys. 898 mkw. - we Włoszech, w Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Skutecznie pozyskujemy tereny pod logistykę w pożądanych lokalizacjach i realizujemy strategię rozwoju dla obszarów miejskich. To pozwala nam szybko odpowiadać na potrzeby wymagających klientów. Jesteśmy zaangażowani w ochronę środowiska, odpowiedzialność społeczną i ład korporacyjny (ESG). Jesteśmy przekonani, że bycie dobrym sąsiadem to podstawa, na której budujemy trwałe relacje i zapewniamy naszym klientom możliwość zrównoważonego rozwoju w parkach Prologis - podsumował Ben Bannatyne.