Obiekt Tristar Grodzisk, jest zlokalizowany w sąsiedztwie węzła „Grodzisk Mazowiecki” autostrady A2 oraz przy planowanej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. To nowoczesny park przemysłowy, który oferuje ponad 37 tys. m2 powierzchni magazynowej w dwóch osobnych halach klasy A.  

 

„Tristar Grodzisk to bardzo ciekawa lokalizacja, która budzi spore zainteresowanie potencjalnych najemców, zwłaszcza z branży logistycznej i transportowej, do której zalicza się nasz nowy najemca, - GTLS. Lokalizacja Tristar Grodzisk w pobliżu miejscowości Radonice, blisko autostrady A2, tworzy optymalne warunki zarówno do dystrybucji na rynek warszawski, jak i reszty Polski Centralnej. Umożliwia także m.in. szybki dojazd do autostrady, która biegnie do granicy z Niemcami i drogi S2, co zapewnia połączenie z południową obwodnicą Warszawy. Jednocześnie Tristar Grodzisk jest stosunkowo nowym obiektem, bo został wybudowany na początku 2016 roku. Najemcy doceniają nowoczesną powierzchnię i przestrzenie, pozwalające na elastyczne wykorzystanie wynajmowanych powierzchni ” – mówi  Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate.

 

Województwo Mazowieckie i region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Szacuje się, że zlokalizowanych jest tu ponad 100 nowoczesnych parków przemysłowo-logistycznych, które dysponują blisko 5 mln m2 powierzchni magazynowej – najczęściej klasy A. 

 

 „Rejon w jakim zlokalizowany jest Tristar Grodzisk od dłuższego czasu cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. W jego skład wchodzi dawna trasa poznańska, czyli droga ekspresowa 92 w okolicach Błonia, a obecnie również autostrady A2 w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Jego rozwój dodatkowo stymuluje doskonała sieć dróg i połączeń. Mimo dużego natężenia nowych inwestycji w okolicy, udaje nam się utrzymać 100 proc. obłożenie  dzięki bardzo dobrej obsłudze, współpracy z najemcami i stałym inwestycjom w unowocześnienie naszych obiektów. Z uwagi na niską dostępność gruntów w samej Warszawie i dość wysokich cen w nielicznych warszawskich lokalizacjach można oczekiwać nadal bardzo dużego popytu na powierzchnie magazynowe wokół Tristar Grodzisk. Co charakterystyczne, w przypadku tego konkretnego parku, właśnie dzięki dużemu popytowi, rozmowy z potencjalnymi najemcami rozpoczynamy z dużym wyprzedzeniem, co pozwala nam planować ewentualną rotację najemców w taki sposób, by stale podnosić wartość naszego portfolio” – dodaje Urszula Rasmussen.

 

Według firmy doradczej Cushman & Wakefield, która ankietowała w ostatnim czasie deweloperów magazynowych, w 2021 r. jednym z ważniejszych trendów będzie lokalizacji koncentracja na lokalizacjach magazynowych głównie poza centrami miast (tak twierdzi 38 proc. deweloperów). Jednocześnie nadal dominować będą inwestycje na rynkach tzw. „wielkiej piątki”. Aż 88 proc. deweloperów zamierza uruchamiać nowe inwestycje magazynowe w tym roku w ramach pięciu najważniejszych rynków, to znaczy w okolicach Warszawy, Wrocławia, Poznania, na Górnym Śląsku oraz w Polsce Centralnej. 

 

„Monitorujemy stale rynek i jesteśmy gotowi do szybkiego powiększenia naszego portfela nieruchomości magazynowo produkcyjnych klasy A. Obecnie poszukujemy atrakcyjnych aktywów we wszystkich regionach Polski, zarówno jeśli chodzi o pojedyncze lokalizacje jak i większe portfele” – powiedział Bartosz Szewczyk, Managing Partner w White Star Real Estate, podsumowując te dane. 

 

Tristar to wspólny projekt typu joint venture EPISO 4  i White Star Real Estate, który powstał w 2018 roku i jest ukierunkowany na inwestowanie oraz posiadanie nieruchomości logistycznych klasy A. Portfolio obejmuje obecnie 5 lokalizacji w Polsce, w tym parki magazynowo-logistyczne w pobliżu Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz w Grodzisku Mazowieckim, których całkowita powierzchnia to prawie 162 000 mkw. Wszystkimi nieruchomościami zarządza White Star Real Estate.